fbpx

V naší recepci naleznete brožurky a letáky s detailními informacemi o krásném a zajímavém okolí kempu.

Kemp Letní den je umístěn na pomezí jižních Čech a jižní Moravy kousek od hranic s Rakouskem. Tato oblast je známá pod názvem Česká Kanada. Místní krajina vskutku navozuje atmosféru severoamerické divočiny – početné rybníky, připomínající kanadská jezera, jsou obklopeny rozlehlými lesy s bizarními žulovými skalami; mírně zvlněné louky a meze zdobí kamenité ostrůvky či osamocené balvany, které se objevují i na březích rybníků nebo přímo v nich. Nejvyšším vrcholem je Vysoký kámen (738 m n.m.). Významným prvkem České Kanady je také romantická zřícenina hradu Landštejn.

Území je vyhledávané turisty, cykloturisty a v zimním období láká k běžeckému lyžování. Množství zdejších rybníků je často využíváno pro letní rekreaci a rybaření. Nespočetné množství silnic, cest a cestiček vás přivedou do tichých zákoutí a míst jako stvořených pro odpočinek nebo piknik s rodinou. Ráz krajiny tuto oblast předurčuje pro toulky přírodou, sběr lesních plodů, návštěvu památek a nejrůznější sporty, ale také pro klidnou rekreaci v krásném prostředí jihovýchodních Čech.

Rodinný kemp Letní den je obklopen lesy a loukami rozprostírajícími se podél řeky Moravská Dyje. Samotný kemp leží v nadmořské výšce 448 metrů. Odsud můžete vyrazit do nádherných starobylých měst a městeček jako jsou Slavonice, Dačice nebo Waidhofen an der Thaya v Rakousku.

Určitě stojí za to strávit alespoň jeden den v Rakousku. Dolní Rakousko se pyšní ohromujícími přírodními parky a okouzlujícími vesnicemi. Samotná řeka Dyje si vyhloubila svou cestu poklidnou přírodou směrem do Rakouska, aby se opět vrátila a skončila svou pouť ve Vranovské přehradě.

Během jara se tato nádherná oblast ČR promění na skutečný ráj na zemi. Tisíce ovocných stromů se rozzáří jemnými voňavými kvítky a ohromné lány polí dostanou během jara zářivě žlutou barvu táhnoucí se do daleka. I vzduch má na jaře příjemnou teplotu, proto je možné již od jara otevřít kemp našim hostům a přivítat je v této malebné oblasti. Kemp Letní den je umístěn v dříve oblíbené lovecké lokalitě, o čemž svědčí i historická budova loveckého zámečku stojící přímo uprostřed našeho kempu.

česká-kanada
photo-top-2
Czech canada
CesKanada-123-Vysokykamen-D6057
landstejn
MP_18_Ceska-Kanada_Trnka_R610478
photo-top-1
1 2 3 4 5 6 7

Slavonice

Slavonice jsou malebné město na pomezí Čech, Moravy a Rakouska. Městečko proslavily překrásné renesanční měšťanské domy s bohatě zdobenými štíty, pitoreskní systém podzemních chodeb a řada zajímavostí v okolí. Renesanční měšťanské domy zdobené psaníčkovými sgrafity i složitými biblickými scénami, které lemují dvě náměstí v centru města, doplňuje část dochovaných hradeb s několika baštami na východní a severní straně Slavonic a dvě brány, Jemnická a Dačická.

Pěkná vyhlídka na město i okolí se otvírá z renesanční věže kostela Nanebevzetí Panny Marie, ale navštívit můžete i systém středověkých odvodňovacích štol a kanálů, který se táhne v hloubce několika metrů pod historickým jádrem.

Ve Slavonicích nejdete také množství restaurací a kaváren, v nichž můžete posedět nebo se najíst za rozumné ceny.

Dačice

Dačice je tradiční historické město rozkládající se v údolí Moravské Dyje. Přestože město patří do Jihočeského kraje, leží na historickém území Moravy. Město se stalo známým hlavně po vynalezení kostkového cukru, což nám připomíná i nevelký originální památník. Na nápad vyrábět cukrové kostky přivedla ředitele cukrovaru Jakuba Kryštofa Rada jeho manželka Juliana, která se při sekání cukrové homole sekla do prstu. Zanedlouho skutečně dostala dárek – bedničku, v níž bylo uloženo 350 bílých a červených cukrových kostek.

Kromě toho najdete V Dačicích dokonce dva zámky; zatímco na náměstí stojí takzvaný Starý zámek, jinak městský renesanční palác zdobený sgrafity a nynější sídlo radnice, na západním okraji města je klasicistní Nový zámek. K procházkám láká rozsáhlý, celoročně otevřený anglický park s jezírkem a řadou vzácných stromů. Město však nabízí i bezpočet malých obchůdků nebo dačický aquapark.

Telč

Perla jižní Moravy, Moravské Benátky, Bílá Telč, Jezerní růže. To všechno jsou názvy romantického města Telč díky svým malebným domečkům a renesančnímu zámku.

Město Telč s překrásným historickým náměstím, lemovaným gotickými a renesančními měšťanskými domy s podloubími a bohatě zdobenými štíty, je od roku 1992 zapsáno na Seznam světového kulturního dědictví UNESCO. Ve městě s neopakovatelnou pohádkovou atmosférou se alespoň na chvíli vrátíte do dob renesance. K toulkám po telčském náměstí patří stinná podloubí se spoustou kaváren, cukráren a restaurací. Zejména rodiny s dětmi si užijí prohlídku Telčského domu, kde lze nahlédnout do světa legend, skřítků a historických příběhů.

Camping
Camping
Camping
Camping
1 2 3 4
Průměrná teplota v létě 25°
Průměrná teplota v létě 25°
Photo

Věděli jste, že ....

Ucelený systém pevností

… v okolí našeho kempu se nachází ucelené hraniční opevnění? Můžete navštívit muzeum ve Slavonicích a také spoustu malých i větších bunkrů posetých v polích a lesích. Ve Slavonicích je silná komunita, která se stará o zachování těchto historických staveb a jejich odkazu.

Nejlepší rodinné výlety

 • Vranovská přehrada
 • Město Telč (Unesco), Telčský dům
 • ZOO v Jihlavě
 • Jindřichohradecká úzkokolejná dráha
 • Jízdy parním vlakem ze Slavonic
 • Zřícenina hradu Landštejn
 • Venkovní koupaliště v Dačicích
 • Historické centrum města Slavonice
 • Bizoní farma Rožnov
 • Rozhledna u Jakuba u Valtínova
 • Malá Hluboká Český Rudolec
 • Pohádkový les na Strážném vrchu

KEMP LETNÍ DEN na Firmy.cz

Kudyznudy.cz - tipy na výlet   

Kempy jizni cechy

Cyklo-Sport Pentr Kunkal

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace